UEFA.COM: "CARLOS ARTIK FENERBAHÇE’YE ODAKLANDI"

Roberto Carlos’un Fenerbahçe’yle imzaladığı sözleşmeye geniş yer ayıran UEFA’nın internet sitesi, Real Madrid’in İspanya liginde şampiyon olmasına yardımcı olan dünyaca ünlü oyuncunun bir yılı opsiyonlu toplam üç yıl için Fenerbahçe ile anlaştığını duyurdu. Haberde Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı hatırlatıldı.

Binlerce Fenerbahçelinin yeni transferlerinin imza töreni için Şükrü Saraçoğlu Stadına gittiği belirtilen haberde, 11 yıl boyunca Real Madrid’de oynayan Roberto Carlos’un kariyerinde dört şampiyonluk, üç İspanya Kupası, üç UEFA Şampiyonlar Ligi kupası olduğu, 2002 yılında Brezilya ile FIFA Dünya Kupası kaldıran Roberto Carlos’un 125 kez Brezilya milli takımı forması giydiği hatırlatıldı. UEFA’nın sitesinde ancak şimdi Carlos’un şimdi Fenerbahçe’ye odaklandığı ifade edildi.

MARCA: "KAHRAMAN GİBİ KARŞILANDI"

İspanya’nın büyük spor gazetelerinden Marca, Roberto Carlos için İstanbul’da çok sıcak ve “görkemli” bir karşılanma yapıldığını belirterek “Bir kahraman gibi karşılandı” başlığını kullandı.

AS: "F.BAHÇE GÜVENLİK ELEMANI KİRALAMAK ZORUNDA KALDI"

Diğer büyük İspanyol spor gazetesi As da binlerce Türk taraftarının Roberto Carlos’u çok sıcak bir biçimde karşıladığını, gelişinin yarattığı büyük ilgi nedeniyle Fenerbahçe’nin onu korumak için 12 güvenlik elemanını kiralamak zorunda kaldığını yazdı.

EL MUNDO: "SARI VE LACİVERT İLE PARLIYOR"

İspanya’nın önde gelen gazetelerinden El Mundo, “Roberto Carlos sarı ve lacivert ile parlıyor” başlığını kullandığı haberinde Roberto Carlos’un kahraman gibi karşılandığına dikkat çekerken Roberto Carlos’un Türkçe bazı kelimeleri de söylediğini kaydetti.

ABC: "ROBERTO CARLOS İLK TÜRK TUTKUSU YAŞADI"

Diğer İspanyol gazetesi ABC ise, Roberto Carlos’un uçaktan iner inmez, Fenerbahçe taraftarları ile ilk tecrübesini yaşadığını belirterek “Bindiği araba bir insan seli hissetti. Gelişi, kulüpte bir duygu patlamasını yarattı” ifadesini kullandı.

EL PAİS: "TÜRK LİGİ ŞAMPİYONU İLE YENİ DÖNEM"

Büyük İspanyol gazetesi El Pais de, Roberto Carlos’un Fenerbahçe forması ile poz verdiğine dikkat çekerken Roberto Carlos’un “Real Madrid ile 11 sezondan sonra Türk ligi şampiyonu ile yeni bir dönem başlattığı”nı yazdı.

PEOPLE’S DAILY: "TÜRKİYE ŞAMPİYONU İLE ANLAŞTI"

Çin’de yayınlanan People’s Daily gazetesi, Roberto Carlos’un Türkiye Şampiyonu Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığını belirtti.

SCOTSMAN: "KARİYERİNİ FENERBAHÇE’DE SONLANDIRACAĞINI SÖYLEDİ"

İskoçya’da yayınlanan Scotsman gazetesi Roberto Carlos’un “Kariyerimi burada, Fenerbahçe’de sonlandıracağım” dediğine dikkat çekti. Haberde, Roberto Carlos’un menajeri Dino Pasaliç’in, “Carlos buraya geçen sene gelmek istemişti ancak sözleşmesini tamamlaması gerekiyordu” sözlerine de yer verildi.

Haberde, “Muhteşem Brezilyalı Zico” tarafından yönetilen Fenerbahçe’nin, daha önce de Fransız Nicholas Anelka ve Arjantinli Ariel Ortega gibi büyük isimlerle anlaştığına dikkat çekildi.

Öte yandan uluslararası ajanslarının geçtiği haberler, İngiliz Guardian, Güney Afrikalı Independent gazeteleri ile Amerikan FOX Sport kanalı, İngiliz Sportinglife, İngiliz World Soccer News, Kanadalı TSN, Güney Afrikalı Supersport, Hollandalı Goal, Katarlı Peninsula siteleri başta olmak üzere pek çok uluslararası basın kuruluşunda yer aldı.