4 yılda 28 milyon Euro brüt ücret alacak olan Brezilyalı yıldız, 5 milyon Euro’luk bonservisi de hesaba katılınca Cimbom’a toplam 33 milyon Euro’ya mal olacak. Lincoln, "Çok iyi bir anlaşmaya imza attım" dedi.

SCHALKE 04 ile yollarını ayıran Cassio Lincoln, Galatasaray’a transfer olmakla hayatının en doğru kararlarından birini verdiğini belirtip, "Çok iyi bir anlaşmaya imza attım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı" dedi.

Halen tatil yaptığı Brezilya’dan, Alman Bild gazetesine telefonla röportaj veren Lincoln, Schalke 04’ten ayrılmasının sebeplerini anlattı.

Günah keçisi oldum

Üç yıl formasını giydiği Schalke 04’te günah keçisi ilan edildiğini savunan 28 yaşındaki futbolcu, "Üç yıl boyunca Schalke’de çok güzel günlerim oldu. Ancak, istenilen sonuç alınmadığında hemen suçlu gösterildim ve günah keçisi haline döndüm. Taraftarların zaman zaman ıslıklı protestoları beni çok kırdı. Özellikle şampiyonluğu kaçırmamız nedeniyle teknik direktörümüz Mirko Slomka’nın beni eleştirmesi bardağı taşıran son damla oldu. Şampiyonluğu son anda elimizden kaçırmamızda diğer takım arkadaşlarım gibi tabii ki benim de suçum var. Ancak antrenör de bu yenilgiye dahildir" diye konuştu.

Çok iyi bir anlaşma

Bild gazetesi, geniş yer ayırdığı röportajda, Lincoln’ün toplam maliyetine de yer verdi. Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcuya yılda 7 milyon Euro brüt olmak üzere 4 yılda toplam 28 milyon Euro ödeyeceğini yazan gazete, ayrıca bonservisine de 5 milyon Euro verildiğini belirtti. Lincoln toplam 33 milyon Euro’yu bulan transfer anlaşması ile ilgili ne düşündüğünün sorulması üzerine şunları söyledi:

"Evet çok iyi bir anlaşmaya imza attım. Bu kadar büyük bir parayı aldığım için hiç utanacak değilim.Sonuçta iyi bir kulüple böyle iyi bir anlaşma yapmak her futbolcunun hedefidir.Dört yıl sonra benim kariyerim de sona erer. O zamana kadar maddi durumumu iyi ayarlamam lazım. Bu, hep menajerim Roger Wittmann ile üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında gelmiştir."

Galatasaray’a transferine çok sevindiğini söyleyen Brezilyalı futbolcu, "Türkler de aynı Brezilyalılar gibi. Taraftarları da yine bizdeki gibi fanatik. Galatsaraya gitmekle iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum" diye konuştu.


Hürriyet / Asım GÜRSOY