Galatasaray'ın yeni transferi Lincoln, Türkiye'deki ilk açıklamasında coştu: "Taraftarlara daha ilk anda bağlandım. Böyle bir ilgi görmedim. Bu forma için gerekirse kanımı vereceğim"..
Galatasaray'a gelişi Avrupa basınında bile geniş yer bulan ve önceki gece İstanbul'a gelen Lincoln, dün Florya'da kendisini 4 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Özellikle havaalanındaki coşkulu karşılaşmanın etkisinden kurtulamadığı gözlenen Brezilyalı yıldız çarpıcı açıklamalar yaptı ve ilk olarak, "Galatasaray'a elimden geleni yapmak için geldim. Gerekirse kanımı vereceğim" dedi. İstanbul'a adım attığı andan itibaren yaşadıklarını "İnanılmaz" olarak niteleyen Lincoln, "Bu kadar ilgi göreceğimi beklemiyordum. Böyle bir şeyi hayatımda ilk kez görüyorum. Çok etkilendim; taraftarlara ilk andan itibaren bağlandım" diye konuştu. 10 numarayı kendisine bırakan Necati'ye teşekkür eden Lincoln, Hagi ile kıyaslanması ile ilgili olarak ise, "Hagi müthiş biriydi. Onun yüzde 30'u kadar oynasam bana yeter" ifadesini kullandı.

"TAFFAREL BURAYI ÇOK ÖVDÜ"

Gelmeden önce Fenerbahçeli Alex ile konuştuğunu vurgulayan Brezilyalı futbolcu, "Avrupa'nın önemli takımlarından teklifler aldım. Ama Galatasaray'ın tavrı beni etkiledi. Baba gibi gördüğüm Taffarel de Galatasaray'ı sürekli övdü. Aradığım ortamı bulduğuma inanıyorum. Tanrı'ya olan inancım büyüktür. Onun izniyle başarılı olacağım" ifadesini kullandı. Schalke'nin kendisine kırgın olabileceğini belirten Lincoln, Feldkamp ile çalışacağı için de mutlu olduğunu sözlerine ekledi. Öte yandan Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, imza törenine taraftar alınmaması hakkında, "Diğer futbolculara yaptığımız imza töreninin aynısını gerçekleştirdik" dedi.
SABAH