Haluk Ulusoy’un MHK Başkanı Mustafa Çulcu ve PFDK Başkanı Talay Şenol’a verdiği telefon talimatı üzerine her iki başkan da görevlerini bıraktı.

FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un telefon talimatı üzerine toplu halde istifa eden MHK ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) yeni çehresi netlik kazandı. Ulusoy’un sezon içinde yaşanan çeşitli rahaksızlıklar sonucu Çulcu ile yol ayrımına geldiği bildirildi. Futbol Federasyonu Başkanı’nın yakından tanıdığı ve çok güvendiği Ali Aydın’ı, MHK başkanlığına getirme olasılığının yüksek olduğu ifade edildi.

Şenol’la devam

Aydın’a alternatif ismin ise Ulusoy’un, İzmir’den eski dostu olan ve hemen her kurulda yer verdiği Mevlüt Güzel olduğu kaydedildi. Öte yandan PFDK başkan ve üyelerinin toplu halde istifa etmesine karşın, başkan Talay Şenol’un görevine yine devam edeceği bildirildi. 13 yıldır Disiplin Kurulu Başkanı olan Şenol’un, şimdilik alternatifi bulunmuyor. Bu arada Bodrum’da yaşayan ve bir süre önce "Fenerbahçe’nin Roberto Carlos’u alması çok yanlış" diyen Remzi Kazmaz’ın yeni kurulda yer almayacağı da kaydedildi.

HÜRRİYET