Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Genel

AJANS HABERTÜRK / Ali Kemal ERDEM

Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Jo Alves’ten yana komşuları dertli mi dertli... Florya’da Fly Inn Residence Sitesi’nde oturan Alves’in taşındığı günden beri arkadaşlarıyla neredeyse her gece gürültü yaptığı iddia ediliyor. Site sakinlerince en son 28 Şubat 2010 günü yapılan toplantıda oy birliği ile futbolcu hakkında gerektiğinde yasal işlem başlatması için site yönetimine yetki verildi. Alınan karar toplantı tutanağına işlendi. Jo’nun alt komşusu Gamze Arman Uğur, Alves’in gürültüleri yüzünden artık sağlığının bozulduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Şubat ayında geldiler. Sabaha karşı 04.00- 05.00 gibi bir gürültüyle uyandık. Kadın sesleri, gülüşmeler, evin içinde koşturmalar. Bu daha sonraki günlerde de devam etti. Kalabalık bir şekilde yaşıyorlar. Bunun geçici olduğunu sandık. Üzerinde durmadık ama artık yaşanılır gibi değil. 1 haftadır annemde kalıyorum, sağlığım bozuldu.”
 
ARDA’YA BİLE MÜRACAAT ETMİŞLER
Jo’yu ikaz etmek için yukarı çıktığını söyleyen Uğur, “İçlerinden sadece biri İngilizce biliyor. Ona rahatsız olduğumuzu söylediğimizde bize arkadaşlarını uyardığını ancak söz dinletemediğini kaydetti. Jo biz konuşurken dışarı çıktı. Sanki hiçbir şey olmamış gibi asansöre binip gitti. Karşı komşusu da inanılmaz rahatsız olunca polis çağırdı. Polisleri görünce evde kalan birkaç kişi paldır küldür aşağı indi. Her hafta ayrı bir olay” dedi. Uğur, durumu Galatasaray yönetimine hatta Arda Turan’a bildirdiklerini ancak buna rağmen Jo ve arkadaşlarının gürültüsünün kesilmediğini de söyledi.
 
GECE YARISI ÇIĞLIKLAR
Brezilyalı’nın karşı komşusu Faruk Kocabaş, Alves’in evinde birkaç kişinin yaşadığını belirterek, “Akşama doğru partiye başlıyorlar. Gece sanırım alkolün de etkisiyle hani bir ormanda ya da derede sesini duyurmak için bağırırsın ya tıpkı öyle bir bağırtı ile yataktan kalkıyoruz. Sabaha kadar odadan odaya dolaşıyoruz, kulaklarımıza pamuk tıkıyoruz. En az 10- 15 kişi toplanıyor ve bu haftada neredeyse 5-6 kere oluyor. Cihangir’de dolaşan Afrikalılar’a benzeyen kişiler geliyor” dedi.

YASAL İŞLEM YAPILACAK
Alves’i defalarca ikaz ettiklerini hatta polis çağırdıklarını ancak Galatasaray Kulübü’nden Mert Çelik adlı yetkilinin “Biz uyaracağız” demesi üzerine şikayetçi olmadıklarını söyleyen apartman sakinleri, yine de gürültünün bitmediğini kaydetti. Yönetim kurulunda Alves’le ilgili gerektiğinde yasal işlem başlatılması yönünde alınan bir karar olduğunu belirten Faruk Kocabaş ise gürültü sürerse yasal işlem başlatacaklarını söyledi!