Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstifa depremiyle sarsılan Trabzonspor’da Avni Aker’de Manisaspor karşısında alınan 3-1’lik yenilgi sonrası alışılmışın dışında olaylar yaşandı. Antalya deplasmanında alınan beraberlikten sonra soyunma odasında teknik direktör Şenol Güneş’ten ağır şekilde azar işiten Bordo-Mavili futbolcular, Manisa maçının bitiş düdüğüyle soyunma odasının yolunun tutup, başları önde tedirgin bir şekilde hocaları Güneş’i beklemeye başladılar.

Futbolcular, hemen arkalarından soyunma odasına girmesine alıştıkları hocalarını bu kez göremeyince tedirginlikleri iyice arttı. Güneş her zamankinden daha geç bir zamanda soyunma odasına girdiğinde yüzündeki moralsiz ifade üzerine bütün futbolcular başlarını öne eğip büyük bir fırtınanın
kopmasını beklemeye başladı.

Ancak hocaları soğuk bir ses tonuyla konuşmaya başlayınca futbolcuların başları yavaş yavaş yukarı doğru kalkmaya başladı. Güneş, “Sizlere sadece şunu söylemek istiyorum; Hepiniz yetenekli futbolcularsınız. Neden böyle bir skorla karşı karşıya kalındığını sorgulamanızı istiyorum. Bir de özel hayatınıza dikkat edin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ortalığı kısıp kavuran hocalarını şimdiye kadar hiç böyle “Kış güneşi” gibi etkisiz görmeye alışkın olmayan futbolcular büyük bir şaşkınlık yaşadı. Güneş’in yaşadığı derin üzüntü nedeniyle bu halde olduğunu fark eden Bordo-Mavili oyuncular, hocalarına moralini düzeltmek için deplasmandaki Kayseri ve Avni Aker’deki Beşiktaş maçlarını kazanmak için hep bir ağızdan söz verdiler.

HTSPOR / ÖZEL HABER /Haluk AYYILDIZ