Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Özcan Kızıltan, yaptığı açıklamada, karşılaşmayı berabere tamamladıkları için çok üzgün olduklarını, özellikle ikinci yarıda iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Ligde oynadıkları 4 maçta, rakiplerine çok az pozisyon vermelerine rağmen bunların golle sonuçlandığını ifade eden Kızıltan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bunlar alabileceğimiz puanları götüren gollerdi. Oyuncularım iyi mücadele etti ama beraberlikle sahadan ayrıldık. Futbol eskiden 90 dakikaydı şimdi bitiş düdüğüne kadar devam ediyor. Bir anlık dalgınlık sonucunda gol yedik ve istemediğimiz sonuç oldu. Ancak oyuncularımın isteği, özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları futbol bizi umutlandırdı. Bu şanssızlık sürmeyecektir ama maçın hakemi karşılaşmayı gereksiz şekilde durdurdu, gereksiz gerdi. Rakip kalecinin oyunu durdurmasına tahammül etmesi, hakem adına olumsuz kararlardı. Hakemin arkasına sığınmak doğru değil, kazanmak için her şeyi yaptık ama kazanamadık.''

Yaptıkları transferler sonucunda kurdukları kadronun Göztepe'yi grupta hedef takım konumuna getirdiğini o yüzden rakiplerin kendileriyle oynadıkları maçlara farklı motivasyonla hazırlandığını kaydeden Kızıltan, ''Rakiplerimiz futbol kuralları içinde her türlü şeyi yapıyorlar. Benim İzmir'deki 3. yılım, maçlardan sonra hakemlerle ilgili yorum yapmam, insandır hata yapabilir. Ancak dünkü hakem kötü niyetli değil ama çok acemiydi. Alsancak'ta Göztepe'nin maçını idare ederken zorlandı. Hiç göstermediğim kadar maç içinde tepki gösterdim, oyunu çok kesti. Başarılı bulmadım'' diye konuştu.