Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

HTSPOR

Galatasaray’da Engin Baytar’ın kulübe gelişi sırasında resmi siteden ‘afişe’ olan transfer listesindeki isimlerden Elias konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Atletico Madrid’in bu oyuncuyu satış listesine koyduğu, Galatasaray’ın da transfer için harekete geçtiği öğrenildi. Konuyu Radyospor’a değerlendiren AS gazetesi yazarı Daniel Hidalgo, “Elias, Atletico Madrid’den kesin olarak ayrılacak. Çünkü AB dışı. Yani yabancı futbolcu statüsünde. Eğer, Galatasaray teklif sunarsa bu transfer için şansı var. G.Saray isterse, bu transfer çok kolay olur. Arda transferinden dolayı çok iyi ilişkileri var. A.Madrid de satmaya sıcak bakıyor” dedi.

BONSERVİSİ 7 MİLYON EURO
Hidalgo, Elias’ın menajerinin Jorge Mendes olduğunu da hatırlatıp “Mendes’in, G.Saray ve Türk kulüpleriyle ilişkileri çok iyi. Bu, transferi kolaylaştıran bir etken. A.Madrid, bu oyuncu için 7 milyon Euro istiyor ama elbette pazarlık payı vardır” ifadesini kullandı.

G.Saray’ın, Elias için A.Madrid’e resmi bir teklif sunması ve anlaşma sağlanması halinde ödenecek bonservis bedeli, Arda için yapılan 12
milyon Euro’luk anlaşmanın parasından kesilecek.