Avrupa Şampiyonlar Ligi H Grubu ilk maçında yarın Manchester United ile karşılaşacak olan Galatasaray, İngiltere'ye geldi.Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst ile yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak'ın da bulunduğu sarı-kırmızılı kafileyi taşıyan özel uçak, yerel saatle 14.00'da Manchester Havaalanı'na indi.

Kafileyi, Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği yetkilileri ve THY Manchester Müdürü Cengiz Türksoy'un yanı sıra hava alanına gelen yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu, çiçekler ve tezahüratlarla karşıladı. Taraftarlar, sevgi gösterisinde bulundukları futbolcularla fotoğraf çektirdi.

MEŞALE NEDENİYLE ARBEDE YAŞANDI
Futbolcular otobüse giderken meşale yakan bazı taraftarlarla polisler arasında arbede çıktı. Meydana gelen arbede sırasında 2 Galatasaray taraftarı gözaltına alındı. Olayın ardından otobüsten inen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile İngiliz polisi arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Teknik direktör Fatih Terim'in taraftarların serbest bırakılması için yaptığı girişim sonuçsuz kalırken, sarı-kırmızılı kafileyi taşıyan iki otobüs havaalanından ayrıldı.

Sakatlığı bulunan Sabri Sarıoğlu takımla birlikte İngiltere'ye getirilirken; Milan Baros, Gökhan Zan, Ceyhun Gülselam ve Sercan Yıldırım kafilede yer almadı.

TARAFTARLAR GECE SERBEST BIRAKILDI

Tutuklanan Galatasaray taraftarları büyükelçinin de araya girmesiyle akşam saatlerinde serbest bırakıldı.