Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Radyospor'a yaptığı açıklamada "Huntelaar dahil birçok isimle görüşüyoruz" dedi. Arkan, Şampiyonlar Ligi'nde Cluj ile oynadıkları maçta yağan yağmur nedeniyle zeminin futbol oynanamaz hale gelmesi ve ardından yapılan eleştirilere de yanıt verdi.

"HADDİNDEN FAZLA SPEKÜLASYON VAR"
Arkan "Bu konuda haddinden fazla spekülasyon var. Biz daha stadı teslim almadık. Bazı işlemler var bunlar tamamlandıktan sonra biz stadı Gençlik ve Spor Bakanlığından teslim alacağız. Şu an ciddi bir çalışma yapılıyor. Drenajlardan mı, çimin kalitesinden mi kaynaklanıyor sorun araştırıyoruz. Rapor gelsin kamuoyuna açıklayacağız. Çok fazla eleştiri yapılıyor, stadın üstü kapalı olsaymış gibi. Bizde hata yapmış olabilir ama sonucu görelim ondan sonra değerlendirmeyi yaparız" dedi.

"KONSER NEDENİYLE ZEMİN BÖYLE OLMADI"
Madonna konseri yapıldığı için zeminin bu hale geldiği eleştirilerine de cevap veren Arkan "Bu konuda otorite olan bir üniversiteye gidiyoruz. İTÜ gelecek ve bir çalışma yapacak. Ona göre rapor hazırlanacak. 'Konser oldu, toplantılar oldu, ondan oldu' gibi söylemlerin bir geçerliliği yok. Konserden kaynaklanmıyor. Bizden kaynaklanan bir sorun olduysa çıkar söyleriz" diye konuştu.

"YÖNETİM İÇİNDE KRİZ YOK"
Adnan Öztürk ve Ünal Aysal arasında tartışma olduğu ve yönetimde kriz var şeklindeki iddialara da cevap veren tecrübeli yönetici "Başkan bir açıklama yaptı. Bunun üzerine bir yorum yapmam söz konusu değil. Yönetim içinde fikir tartışmaları her zaman olacak. Her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz. Oylama yapılır, karar alınır. Bunun da tartışması olmaz. Yönetim içerisinde bir kriz yok" dedi.

HUNTELAAR İLE İLGİLENİYORLAR MI?
Devre arası transfer döneminde ihtiyaç olması halinde transfer yapabileceklerini söyleyen Arkan, Schalke'den ayrılması gündemde olan Huntelaar için "Sadece bir isme takılı kalmayın. Şu an izlenen oyuncular var. Daha zamanımız var. Ara transfer döneminde ihtiyaç duyulursa transfer yaparız. Galatasaray, oyuncu almak isterse gider alır. Sadece Huntelaar değil, birçok isim üzerinde çalışma yapılıyor" ifadesini kullandı.

MİLAN BAROS AYRILACAK MI?
Forma şansı bulamayan ve takımdan ayrılması gündemde olan Milan Baros için de açıklamalarda bulunan Arkan "Baros'un menajeri gelir, Florya'ya gider. Yetkililerle görüşür. Ordan gelen karara göre biz değerlendirme yaparız. Ama şu an bir görüşme olmuş değil, görüşme için resmi bir haber de gelmedi. Teknik heyet nederse biz ona uymak zorundayız" diyerek sözlerini tamamladı.