Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Durmuş maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, futbolcuların maçı kazanabilmek adına iyi mücadele ettiğini söyledi. Buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini belirten Durmuş, şunları kaydetti:

''Puan tablosundaki yerimiz itibarıyla şartlar ne olursa olsun iç sahada kazanmamız gereken bir maçtı. Berabere kaldık, 2 puan bizim için kayıp çünkü kendi sahamızda 3 puan almamız gerekiyordu. Oyuncularım yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalıştı. Her şeyi denedik ama rakip ceza sahasında etkili olamadık. Maalesef Adanaspor bir ölü topla golü buldu. Onun dışında maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettik.''
Adanaspor maçından 1 puan aldıkları için üzgün olduğunu ifade eden Durmuş, ''Kayıp 2 puan bizim için çok önem taşıyordu, ligin alt sıralarından kurtulmak için gerekliydi'' diye konuştu.

ADANASPOR CEPHESİ
Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş ise kazanmayı çok istediklerini kaydetti. Samsunspor maçının zor olacağını bildiklerini dile getiren Eriş, şöyle devam etti:

''Samsunspor ligin altlarında büyük bir mücadelenin içinde. Oyuncu kalitesi de hiç yeriyle örtüşen bir durumda değil. Ama bazen futbolda her şey istediğiniz gibi gitmeyebiliyor. Adanaspor olarak üst sıraları yakalamak açısından rakiplerimizin puan kaybettiği bir haftada kazanarak puan farkını kapatmak istiyorduk. Buna rağmen son derece önemli 1 puan aldığımızı düşünüyorum çünkü maçın son 25 dakikası 10 kişi oynadık.''
Samsunspor karşısında oyuncularının verdiği mücadeleyi tebrik eden Eriş, ''3 haftadır ligde can çekişen takımlarla mücadele ediyoruz. Kaybetmemeyi öğrendik, kazanmayı da arada sırada olsa da hatırlıyoruz. Ligin bitimine 8 hafta kaldı. 24 puan toplanabileceğini düşünürsek ilk 2'de olmak için sonuna kadar yarışı devam ettireceğiz. Rakiplerimizle aramızdaki 6 puanlık fark önemli değil. Bu yarışın içinde her daim olacağız'' ifadesini kullandı.