Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

A Milli Futbol Takımı oyuncularından Arda Turan, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 1-1 berabere kaldıkları Macaristan maçının ardından gruptan çıkma şanslarının imkansıza yakın olduğunu ve bunun için Türk halkından özür dilediklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Arda Turan, alınan kötü sonuçların sorumlusunun futbolcular olduğunu belirterek, ''Yapacak bir şey yok. Kendi sahanda maçları kazanamazsan Dünya Kupası'na gidemezsin. Her zaman dediğim gibi sorumlular futbolcular. Çok üzgünüm'' diye konuştu.

Sonucun şanssızlıkla alakası olmadığını kaydeden Arda, ''Bence beceriksizlikle alakalı. Kalenin önünde topu içeri atamadık. Attığımızda da çok kötü bir gol yedik. Şansımız hala var ama neredeyse imkansız gibi. Türk halkından özür diliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Arda, yedikleri golde Semih'in hatasının normal olduğunu vurgulayarak, ''Futbol bir takım oyunu. Böyle hatalar her zaman olur. Semih, Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli oyunculardan birisi. Bundan sonra daha dikkatli olacağız. Semih'e gelinceye kadar kaç maç geçti. Şu anda milli takımın 1,5-2 yılını boşa atmış olduk. Bireysel olarak yıkılmış durumdayım. Herkesten özür diliyorum'' şeklinde konuştu.