Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Maddi sıkıntılar yaşayan Portekiz Devi'nin Fenerbahçe'yi iki maçta da devirerek biraz olsun rahatlayacağına emin konuşan Portekizliler, turda kendi temsilcilerini ağır favori olarak gördüklerini yazmaktan da çekinmediler. De Sporto, “Türkler karşısında alacağımız iki galibiyet ile bu rakama 5 milyon Euro daha eklenir” yorumunu yaparken, Abola ise daha şimdiden 2 Mayıs’ta Lizbon’da oynanacak karşılaşma için Portekiz’e gelecek Türk taraftarlara önlem alınmasını istedi.

Gazete, Fenerbahçe’ye 3250 bilet ayrıldığının altını çizdi ve Türkiye’den bu rakamın çok üzerinde bir talep olduğunu, Fenerbahçeli taraftarların daha şimdiden Estadio de la Luz Stadı’nı kapatmak için hazırlıklar yaptığını yazdı.

FUTBOLU BEĞENMEDİLER
Ligde Eskişehirspor'u zayıf bir oyunun ardından 1-0 mağlup eden Kanarya hakkında başlık atan ülkenin önde gelen spor gazetelerinden Record, "Fenerbahçe, Eskişehir'i yenmek için varını yoğunu ortaya koydu." dedi. Abola ise "Fenerbahçe evinde zor bir skorla, zor bir şekilde galip geldi" yorumunu yaptı. Gazete aynı zamanda Fenerbahçe'nin futbolunu sıkıcı ve kötü olarak yorumladı. (Gaol)