Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Erdoğan, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, sezon başında birçok zorluğa rağmen Aybaba'nın taşın altına elini soktuğu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Halen takımımızın başarısı için yoğun çaba gösteren teknik direktörümüz Samet Aybaba hakkında, son dönemde acımasız eleştiriler yapılmaktadır. Kamuoyunda, özellikle maksatlı kişiler tarafından organize edildiğini düşündüğüm ve amacını aşan bu karalama kampanyasına Beşiktaş taraftarının da dahil edilmek istendiğini üzülerek izliyorum. Beşiktaş'ın ezeli rakiplerine oranla herkesin bildiği malum sıkıntılarla başladığı bu sezonda, Sayın Aybaba, bu zamana kadar hiçbir teknik adamın kolay kolay gösteremeyeceği özveriyi sergilemiş ve takımımızın başarısı için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmıştır."

Sezon başında Beşiktaş adına kara tablo çizenlerin şimdi siyah-beyazlı takımın Avrupa kupalarına katılma mücadelesinden rahatsızlık duyduğunu savunan Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti:
"Ezeli rakiplere oranla çok büyük dezavantajlarla başladığımız sezonda elbette ki hedefimiz her şeye rağmen şampiyon olmaktı fakat biz günü birlik değil, uzun vadeli başarılar hedefliyorsak, önce bu konuda bir istikrar sağlamak durumundayız. Samet Aybaba ve öğrencilerinin, ligde kalan maçları kazanarak takımı Avrupa'ya taşıyacaklarından asla şüphem yok. Görevi başında özveriyle çalışan Samet Aybaba adına, maksatlı yapılan bu karalama kampanyasına camiamız ve özellikle taraftarlarımızın alet olmamasını umut ediyor ve takımımıza başarılar diliyorum."