Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe ve Türk futbolu için yapılan özel dosyada gazetenin "üç soru-üç cevap" köşesine konuk olan Almeida iki takımın güçlerinin eşit olduğunu altını çizerken tur şansı için herhangi bir yüzde veremeyeceğini söyledi.

Portekiz ve Türk futbolu arasındaki temel farklılıklar nelerdir şeklinde sorulan soruya tecrübeli forvet: "İki farklı futbol kültürü olan ülke diyebilirim. Türkiye'de bu iş biraz daha savaş gibi görünüyor ve daha mücadeledi. Portekiz'de ise futbol teknik anlamda ileride, daha çok hıza dayalı bir futbol söz konusu. Türkiye tam bir futbol savaşı içinde" diye cevap verdi.

Türkiye'de futbolcular için çok iyi imkanların olduğunu söyleyen Almeida "Burada futbolcularla yapılan sözleşmeler çok dolgun. Kulüplerin de taraftarlarından daha fazla verim alabilmesi için yatırımları hızlı bir şekilde büyüyor. Bu eşleşme de tam Fenerbahçe taraftarının görmek istediği, onların ihtiyaçlarını giderecek bir mücadele diyebilirim" ifadelerini kullandı.

Benfica-Fenerbahçe eşleşmesinde hangi tarafın daha şanslı olduğunun sorulması üzerine Beşiktaşlı futbolcu, "Bu konularda bir yüzde vermek doğru değil. Benfica yenilmezliğini sürdürüyor. Fenerbahçe de ligde Galatasaray'ın puan kaybetmesini bekliyor. F.Bahçe'nin avantajı her mevkide çok kaliteli oyuncuları olmaları. Onlarda yıldız çok. Benfica'da çok öne çıkan ağır yıldızlar yok ama 11 kişilik muhteşem bir uyum var." dedi.