Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Orduspor'u 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından adeta içini döktü. Aybaba "Herkesin 'Küme düşer' dediği takımı şampiyon adayı haline getirdim. Demek ki hata yapmışım" dedi. Aybaba şunları söyledi:

"Bazı sorunlarımız var camiamızda. Herkesin 'Küme düşer' dediği takımı şampiyon adayı yaptım. Demek ki hata yapmışım. Önümüzde 3 maç ve 4 yıllık mukavelemiz var. Biz Beşiktaşlıyız. Gereğini yaparız. Sahada Beşiktaş formasını giymiş insanlar, kenarda da yıllarca bu formayı giymiş teknik heyet var. Tribünlerin bunlara saygı duymasını bekliyorum. Hatalarım da olabilir. Ama ben Beşiktaş tarihinin en önemli 3 kaptanından biriyim. 3 hafta sonra ne gerekiyorsa yaparız. Oturur konuşuruz. Futbol böyle bir şey. Maçın başında ıslıklar, tezahüratlar... Oyuncularımın da işi zor. Hepsini kutluyorum. İşimiz zor, Türkiye biliyor ama bilmemezlikten geliyor."

BASIN TOPLANTISI
Aybaba, 2-0 kazandıkları Orduspor karşılaşması sonrası katıldığı basın toplantısında, oyuncuları maçlara konsantre etmek için uğraştıklarını belirterek, "Bize bundan sonra her maç zor. Orduspor karşısında bazı bölümlerde iyi oynadık. Maça ağırlığımızı tam olarak koyamadık. Her şeye rağmen oyuncularımı kutluyorum" dedi.

Kadrolarının nasıl olduğunu herkesin bildiğini ifade eden Aybaba, "Oyuncularımın hepsi özveriyle oynuyor. Önümüzde 3 maçımız var ve mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Taraftarların kendisini protesto etmesiyle ilgili bir soruya Aybaba, "Bunlarla ilgili 3 haftamız var. Sezon biter, oturup doğruyu yanlışı söyleriz. Biz Beşiktaş'ın içinden çıkmış insanız. Her şeyimizi feda ederek bu işe girdik" diye yanıt verdi.

Kendilerine karşı daha saygılı olunması gerektiğini kaydeden deneyimli teknik adam, "Çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. Takımımızı bir yere götürmeye çalışıyoruz. Sezon sonuna kadar bize destek olmalılar, sonra zaten yapılması gerekeni biz yaparız" ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise siyah-beyazlı camiada bazı sorunların olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Şöyle bir hata yaptım. Herkesin 'küme düşer, kaleye gidemez, gol atamaz' dediği bir takımı şampiyon adayı yaptım. Hala Şampiyonlar Ligi adayı bu takım ama anlaşılmaz bir şekilde... Saygı duyuyorum insanlara. Bizim önümüzde 3 maçımız var. 4 yıllık mukavelemiz var. Hep aynı şeyleri söylüyorum. Biz Beşiktaşlıyız. Gerek olduğunda oturup yöneticilerimizle konuşuruz."

Taraftarların tepkilerini doğal karşıladığını vurgulayan Aybaba, "Kötü teknik direktörlük örnekleri verebilirim, hatalarım da olabilir ama ben Beşiktaş'ın kaptanıyım. Tarihinin en önemli üç kaptanından biriyim. Yakışmıyor yani" şeklinde konuştu.

FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ
Beşiktaşlı futbolcu Emre Özkan, Orduspor maçını kazanmak için sahaya çıktıklarını vurgulayarak, "Bunu başardık. İyi veya kötü oyun diye tartışmaya gerek yok. Kazanmak için mücadele ettik ve 3 puanı aldık. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi. Erkan Kaş ise ligde kalan 3 maçı da kazanmayı hedeflediklerini söyledi.