Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

A Milli Takımımızın, İsveç ile yarın Ankara'da yapacağı ve Show TV'den naklen yayınlanacak özel maç öncesinde Arda Turan ve Onur Kıvrak açıklamalarda bulundu.

2016 Avrupa Şampiyonası hedefi için çalışmalara başladıklarını kaydeden Arda Turan, şöyle konuştu:

"Grubumuz hiç kolay değil. Gerçekten zor grup. Disiplinli oynamazsanız, her maç zor. Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İzlanda önemli rakipler. Ayırt etmeden disiplinli oynamalıyız. Hollanda'yı iki karşılaşmada da yenebilirdik. 10 tane gol kaçırmışız. Hollanda'ya bu kadar gol kaçıran başka takım bulamazsınız. Disiplinli oynadığımız taktirde bizim yenemeyeceğimiz takım yok."

Futbol açısından Türkiye'nin çok önemli yeteneklerinin olduğunu, ancak bir konsantrasyon ve dikkat problemi yaşandığını belirten Turan, "Ben her turnuvada olmak istiyorum. Avrupa şampiyonası gördüm ve bunu yaşamanın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Arkadaşlarımıza da bu hisleri ve tecrübeleri aktarıyoruz. Umarım bu turnuvaya gideriz. Yaşımız ilerliyor, turnuvalar kaçıyor" diye konuştu.

Milli takım formasının her şeyin üstünde olduğunu ve insanın ülkesine hizmet etmesinin de en şerefli görev olduğunu dile getiren Turan, şunları söyledi:

"Takımdaki genç arkadaşlarım için de bu durum böyle. Gelebilecekleri en yüksek nokta burası ve bunun farkında olmaları gerek. Bir futbolcu en özel şeyleri burada yaşar. Bu paradan çok daha önemlidir. Burası seçilmişlerin yeri. Yarın burada olmayacak gibi mücadele etmeliler. Ülkenin de bu bilinçte olması gerekir."

Arda Turan, Fatih Terim'e ilişkin bir soruya "Ben yaşarken kendisinin değerini bildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Fatih Terim bu ülkede devrim yapmıştır. Kazanma mantalitesini öğretmiştir" yanıtını verdi.

Türkiye'nin uluslararası turnuvalarda yer almamasını değerlendiren Turan, "Sürekli bir yenilenme, sürekli bir yeni oluşum... Milli takımın yetiştirme yeri olmadığını düşünüyorum. Milli takım, iyi futbolcuların, üst düzey futbolcuların yeri olmalı" ifadelerini kullandı.

Arda Turan, "Bu takımın bir yerlere gelememesinde benim de büyük suçum vardır. Gerçekten çok büyük şeyler kaybediyoruz. Turnuvaları televizyondan izlemek istemiyorum. Yapmak istediğim her şeyi yaptım. Çok çalıştığınız sürece mutlaka kazanırsınız. Dünya Kupası'nda favorim ise İspanya ve Brezilya. Takım arkadaşlarımın olduğu ekibin şampiyon olmasını isterim" diye konuştu.

ONUR RECEP KIVRAK
Milli takımın kalecisi Onur Recep Kıvrak ise İsveç karşısında izleyenlere iyi bir maç seyrettirmeyi amaçladıklarını belirterek, "İnşallah güzel, zevkli bir maç olur ve kazasız, belasız tamamlanır" dedi.

Dünya Kupası elemelerinde grupta önemli ekiplerle mücadele edeceklerini kaydeden Kıvrak, "Çok turnuva kaçırdık. Bu sefer kaçırmak istemiyoruz. Bu ülkemiz ve futbolcularımız için çok önemli. İnşallah başaracağız ve en iyi şekilde de mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Mili takımda yer alan oyuncuların ülkeyi temsil ettiğini ve bundan daha büyük onurun olamayacağını dile getiren milli kaleci, şunları söyledi:

"Milli takıma gelen genç arkadaşlarımız çok kaliteli. Çok iyi bir ekibimiz var. Fatih Terim ile çalışmak genç arkadaşlarımız için büyük bir şans. Takım içinde diyaloğumuz çok iyi. Milli takım futbolcularıyız. Her kulüp taraftarı bizi sevse, milli takım formalarıyla maçlara gelse, her şey farklı olur. Halkımızın kırmızı-beyaz formalar giymesini ve takımlarını destekledikleri gibi bize destek vermelerini bekliyoruz."

Başarılı kaleci Kıvrak, "Dünya Kupası'nı hangi ekibin kazanmasını istersin" sorusuna ise "Biz alamıyorsak kim kazanırsa kazansın..." yanıtını verdi.

İbrahimovic'e karşı kaleyi koruması durumunda ne hissedeceğine ilişkin de Onur Kıvrak, "Demirden korksam trene binmezdim. O yüzden kimseden korkmuyorum ve görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum" değerlendirmesinde bulundu.HEYECAN SHOW TV'DE BAŞLIYOR

Ay-Yıldızlı ekibin İsveç ile 5 Mart Çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yapacağı karşılaşma saat 20.30'da başlayacak ve Show TV'den canlı olarak yayınlanacak.