Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sarı kırmızılı kulübün devre arasında Grasshoppers'tan transfer ettiği Izet Hajrovic, transfer taksidi ödemesenin 90 günü geçtiğini öne sürerek ülkesine gitti. Hajrovic'in FIFA'ya başvurduğu ve parasını kurtarabilmek için dava açacağı öğrenildi.

Hajrovic'in avukatı sarı kırmızılı kulübe ihtarname çekerek 5 gün içinde ödemelerin yapılmasını talep etti. G.Saray'dan bu konuda yanıt gelmeyince Hajrovic'in avukatı G.Saray'a sözleşmenin fesh edildiğine dair bir yazı daha gönderdi. Galatasaray ihtarnemelerden sonra Salı günü Boşnak oyuncunun ödemelerini yaptı ama Hajrovic düğün için izin alarak gittiği Bosna'dan dönmedi.

Bu gelişmeler üstün son kez Boşnak oyuncu ile görüşen G.Saray yönetimi ödemelerin yapılması üzerine Hajrovic'ten; 'Tamam FIFA'dan şikayetimi çekebilirim' cevabı aldı fakat genç oyuncu hala şikayetini geri çekmedi.

Boşnak futbolcu G.Saray ile 4,5 yıllık sözleşme için 4.950.000 Euro + 10.000 Euro maç başı ücrete imza atmıştı.

Bu koşulda artık geri dönmek ya da dönmemek Hajroviç'in elinde. Boşnak futbolcu dönmemeyi tercih ederse mukavelesini tek taraflı fesh ettiği için serbest kalacak ve bonservis bedelsiz başka bir kulübe transfer olabilecek. G.Saray Hajrovic için kulübü Grasshoppers'a 3,5 milyon euro bonservis bedeli ödemişti.

ŞÜKRÜ ERGÜN: BİZE HERHANGİ BİR YAZI GELMEDİ
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, İzet Hajrovic'in alacaklarının ödenmemesi nedeniyle kulübü FIFA'ya şikayet ettiği ve ülkesinden dönmeyeceği yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, kendilerine herhangi bir resmi yazı gelmediğini söyledi.

Şükrü Ergün, oyuncunun durumuyla ilgili olarak, "Hajrovic'in alacakları konusunda herhangi bir resmi kurumdan bize gelmiş bir ihtar yazısı yok. Böyle bir ödeme sorunu olduğu da benim bilgim dahilinde değil ama bu, olmadığı anlamına da gelmez" ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce evlenen ve bu nedenle ülkesinde bulunan Hajrovic'in, transfer taksidinin 90 gün geçmesine rağmen ödenmemesi nedeniyle kulübe ihtarname çekip, FIFA'ya başvurduğu, ardından ödemesinin hafta başında yapılmasına karşın da serbest kalabileceği ileri sürülmüştü.

Galatasaray Kulübü, Hajrovic'i geride kalan ara transfer döneminde 3,5 milyon avro bonservis ve 4,5 sezon için toplam 4 milyon 950 bin avro garanti, 10 bin avro da maç başı ücret karşılığında İsviçre'nin Grasshoppers takımından kadrosuna katmıştı.