Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hamzaoğlu, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır dilediğini söyledi. Halen madende bulunanlardan bazılarını sağ kurtarma ihtimali olmasını dilediğini kaydeden Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

"Dışarda umutla, ümitsiz bir bekleyiş var. Ne kadar zor olduğunu bilmelerine rağmen, evladını, kardeşini, kocasını, babasını bekleyenler var, Allah yardımcıları olsun. Tabii ki tüm kulüplerimiz ve sivil toplum kuruluşlar yardım anlamında ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Biz de burada en yakın Süper Lig ekibi olarak, kendi aramızda konuşarak elimizden geleni yapma anlamında bir karar aldık. Umarım bir nebze olsun acılarını dindirme anlamında bizim de bir katkımız olur. Süper Lig'de bu haftaki maçlarda kombineler iptal edilip, maçlara biletle girilmesi sağlanıp, tüm maçların geliri Soma'ya aktarılabilseydi çok daha iyi olabilirdi. Geç kalınmış değil, belki kulüplerimiz ve federasyon bu konuda bir girişim yapabilir. Gideni geri getiremeyiz ama bir nebzede olsa acılarını paylaşma adına elimizden geleni yapmalıyız. Bu hafta kazanmaktan veya kaybetmekten daha önemli olan şey, inşallah ülke olarak bu durumu sahiplenmek ve bu acıyı paylaşmak."

AKHİSAR BELEDİYESPOR'LA SON MAÇ
Hamzaoğlu, Akhisar Belediyespor'un başında son maçına çıkacağını belirterek ancak Akhisar Belediyespor'da belli bir sistemin oturduğunu söyledi. Takımdaki aile ortamının kendilerinden sonra gelecek arkadaşlarla da devam edeceğini ifade eden Hamzaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada çok güzel 3 yıl geçirdik, her şey bizim için çok olumluydu. Geldiğimiz günle bugün arasında her günümüz daha iyiye giderek geçti. Şükürler olsun kötü gün görmedik ve bu şekilde de ayrılıyoruz. Bazı insanlara göre erken olabilir ama ben artık burada misyonumuzu tamamladığımızı düşünüyorum. Yeni bir heyecana ihtiyaç var, herkes yeniden bir şevkle, yeni bir heyecanla işine sarılırsa çok daha güzel şeyler kısa zamanda yakalanabilir. Akhisar Belediyespor için de bizler için de hayırlı olsun diyorum."