Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe taraftarı Diego için gün sayarken, yetkili bir ağızdan ilk açıklama da geldi.

Diego için görüşmelere başladığını açıklayan sarı-lacivertli kulübün, resmi imza attırması beklenirken, teknik direktör Ersun Yanal, Diego'yu transfer ettiklerini söyledi.

"ALDIK OYUNCUYU, ÇALIŞACAĞIZ"
Milliyet gazetesine bir röportaj veren Yanal, Diego ile ilgili soruya, "Aldık oyuncuyu. çalışacağız” diye yanıt verdi. Yanal, Diego'nun oyun sistemine uyup uymayacağına yönelik soruyu da, "Bu oyuncu Almanya’da üst düzey oynadı. Yönettiğim takımlarda iki kez Diego ile karşılaştım. İkisinde de beni yendi. Hem Trabzonspor’un başında, hem de Vestel Manisa’nın... Bremen ve Wolfsburg formaları giyiyordu. Diego, Almanya’ya gelen en yaratıcı oyunculardan biri. O kadar da savunma yapmıyor diye bir şey yok. O yönü bulunmasa Almanya'da ve İspanya'da oynayamazdı. Santrfor arkası pozisyonu var bizde. Bizde herkes birbirine yakın oynuyor. Bize uyar" şeklinde yanıtladı.

Şampiyonlukla noktalanan sezonu da değerlendiren Fenebahçeli teknik adam, "Sezon başında Fenerbahçe'nin nasıl bir takım olduğunu bilerek ve şampiyon olmak için geldim. Sezon başında da bunu inanarak söyledim. Tüm oyuncuları tanıyordum. Birçoğu ile çalışmıştım. zor da olmadı" dedi.

"YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
Yanal gelecek sezon için de iddialı mesajlar verdi. "Yine şampiyon olacağız. En güçlü aday Fenerbahçe" diyen Ersun Yanal, "Bu sene başarılı olup Avrupa’ya gidelim. Tek dileğim bu. Fenerbahçe yine şampiyon olsun ve Avrupa’da yer alsın. Tek derdim dördüncü yıldız" diye konuştu.