Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR | ATİLLA TÜRKER - VEDAT DANACI

Büyük umutlarla, tarih yazarak katıldığımız EURO 2016’da ilk iki maçta beklenen futbolu sergileyemedi Milli Takımımız... Önce Hırvatistan’a, ardından da İspanya’ya yenilerek ikinci maçlar sonunda D Grubu’nda 0 puanla son sırada kaldık.

Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki, değişen yeni formatla birlikte 6 grupta yer alan toplam en iyi 4 üçüncü de adını ikinci tura yazdırıyor... Bu anlamda henüz hiçbir şey bitmiş değil... Yeter ki başta prim kavgası olmak üzere sorunları bir tarafa koyup özümüze dönelim.

Ne demişti İmparator: “İmkansız diye bir şey yoktur, mucizeler zaman alır...” 2 maç kaybettik diye üzülmeyelim, Ay-Yıldızlılar’a olan inancımızı yitirmeyelim... Unutmayalım ki biz Çılgın Türkleriz... Avrupalılar’ın “Onlar otele gitmeden maçlar bitmez” dediği Türkleriz... “Biz bitti demeden bitmez” demiştik, daha son sözümüzü söylemedik...

‘DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR’
3-0’lık son İspanya yenilgisinin ardından Milli Takım kampının cenaze evine döndüğü bir gerçek... İçeriden gelen haberler de açıkçası pek olumlu değil... Fakat kariyeri boyunca bu tür pek çok zorlukla karşılaşan ve birçoğunun üstesinden gelmeyi başaran Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi oyuncularının adeta beyinlerini yıkıyor. Tecrübeli teknik adam, medyada yayılan olumsuz haberler üzerine tüm futbolcuları bir odada topladı ve toplantı yaparak morallerini düzeltmeye çalıştı. Yardımcıları dahil herkesi dışarı alarak oyuncuları ile adeta bir yüzleşme gerçekleştiren Terim, 1 saat süren toplantıda “Başınızı kaldırın. Moralinizi bir an önce düzeltin. Ben size sonuna kadar güveniyorum. Sizler çok önemli isimlersiniz. Şansımız devam ediyor. Daha yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME