Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK SPOR

Fransa’da düzenlenen 2016 Avrupa Şampiyonası’nda Hırvatistan ve İspanya yenilgileri ile sarsılan A Milli Takımımız’da tek hedef son şans olarak görülen Çek Cumhuriyeti maçını kazanarak en iyi üçüncüler arasına girip 2. tura yükselmek.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in takımın üstündeki kara bulutları dağıtmak için yaptığı motivasyon konuşmalarının ardından futbolcular da kendi aralarında yaşananların kritiğini yaptılar.

Takım tecrübeli isimlerinin önderliğinde gerçekleşen toplantılarda yapılan ağır eleştirilere verilecek en iyi cevabın alınacak 3 puan olduğu görüşü öne çıkarken Ay-Yıldızlılar’ın “Yaşanan yaşanmıştır. Hırvatistan ve İspanya maçları artık geride kaldı. Artık önümüze bakalım. Kötü mesajları unutup Çek maçına odaklanalım. Gerçek futbolumuzu ortaya koyalım. Herkes görevini yaparsa Çekler’i yeneriz. Gerçek futbolumuzu ortaya koyarsak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Gruptan çıkarsak hakkımızda oluşan negatif tabloyu da ortadan kaldırabiliriz” dedikleri ve galibiyet yemini ettikleri öğrenildi.

BAKMADAN GEÇME