Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Pavel Vrba, Lens şehrinde karşılaşmanın yapılacağı Bollaert - Delelis Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

EURO 2016 Fransa D Grubu 3. maçıyla grubu tamamlayacak olan Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Vrba, "İspanya ve Hırvatistan, turnuvanın favorileri. Bizim ve Türkiye için çok zor bir grup. Yarın 3 puanı alan takım gruptan çıkmak için büyük bir şansa sahip olacak. Eleme gruplarında iki takım da birbirine yakın olduğunu gösterdi. Türkiye, eleme gruplarındaki son maçlarında ve hazırlık maçlarında çok iyi bir seri yakaladılar. İki hafta önce çok güçlü bir takım olarak görülüyordu. Tek değişiklik, İspanya ve Hırvatistan'ın olduğu grubun zorluğu. Onların en iyi takımlarda oynayan futbolcuları var." şeklinde konuştu.

Türkiye karşısında Prag'da hatalar yaparak kaybettiklerini, yarın ise kazanmak için her şeyi yapacaklarını belirten Vrba, "Türkiye hücum etmek ve kazanmak zorunda. Kazanmaya ve gruptan çıkmaya çalışacaklar. Beraberlik, onlara yetmeyecek. Hücum edecekler ve etmek zorundalar. Türkiye ile eleme gruplarında karşılaştık ve onlar hakkında yeterli bilgiye sahibiz. Onları çok iyi tanıyoruz. Bu maça etki edecek unsur, iki takımın da kazanmak zorunda olması. Elemelerde İstanbul'da çok iyi savunduk ve kazandık. Onlar, Prag'da iyi savundu ve kazandı. Hatalar yaptık ve cezalandırdılar. Şimdi ise kazanmak için her şeyi yapmamız gerekecek." şeklinde konuştu.

CECH: GRUPTAN ÇIKARSAK, BÜYÜK İŞ YAPMIŞ OLACAĞIZ
Çek Cumhuriyeti'nin tecrübeli kalecisi Petr Cech ise yaptığı açıklamada, "Gruptan çıkarsak, büyük bir iş yapmış olacağız. Her şey bizim elimizde. Maçı kazanırsak, hiçbir şeye bağlı kalmadan gruptan çıkacağız. Bence en önemlisi bizim nasıl oynayacağımız. Onlar da farklı oynayacaklar, işimizi zorlaştırmaya çalışacaklar. Maça çok iyi odaklanmalıyız, çok iyi hazırlanmalıyız ve takım halindeki en iyi performansı ortaya koymalıyız. Gruptaki en önemli maçı oynayacağız." şeklinde konuştu.

Petr Cech, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin iyi bir takımı ve kaliteli oyuncuları var. İlk iki maçlarını kaybettiler ama hala şansları var. Onların oynadığı iki maça takılmıyoruz. Bence motivasyonları yüksek olacak ve şanslarını zorlayacaklar. Türkiye'nin özellikle orta sahada kaliteli oyuncuları var. Kendilerini ispatlamak isteyecekler. İçlerinden tehlikeli olarak birini seçmem yanlış olur. Tüm olasılıklara kendimizi hazırlıyoruz çünkü kaliteliler."

Öte yandan Çek Cumhuriyeti takımı son çalışmasını statta yaptı ve maç saatini beklemeye başladı.

 

BAKMADAN GEÇME