Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kenan Sofuoğlu, 2017 sezonu içinde Kawasaki Puccetti Racing ile anlaştıklarını anımsatarak, gelecek yılın hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda yaz sezonuna yarış koyulmadığını ve tatil dönemi olarak belirlendiğini anlatan Kenan, "Kawasaki Puccetti ile Almanya'da gelecek sezonun testlerini gerçekleştirdik. Berlin'de testlere katıldık. Motosikletin şasi ve balanslarında değişiklikler planlıyoruz. Bu nedenle gelecek sezonun plan ve çalışmalarına başladık. Ara dönemde boş durmayacağız." diye konuştu.

Kenan, motosikletteki testlerin yarış sezonunda gerçekleştirilmesinin sıkıntılara neden olduğunu ve risk taşıdığını vurgulayarak, bu nedenle ara dönemi tercih ettiğini dile getirdi.

Sportif anlamda sezonun iyi geçtiğini ve 146 puanla lider konumda bulunduğunu belirten milli motosikletçi, en yakın rakibiyle aralarında 40 puanlık fark bulunduğunu anlattı.

Şampiyonada kalan 4 yarışı da kazanarak sezonu lider tamamlamak istediğini vurgulayan Kenan, şunları kaydetti:

"Sezon istediğim gibi geçiyor, iyi bir konumdayım. 15 Temmuz'da ülkemizde bir darbe girişimi oldu ancak milletimizin birlik ve beraberliğiyle bertaraf edildi. Darbeyi el ele önlediğimiz gibi, yine el ele sorunlarımızın üstesinden de geleceğiz. Bu sezon şampiyonluk benim için daha çok anlam taşıyacak. Bizleri bundan sonra daha güzel günler bekliyor. Sezon sonunda mutlu sona ulaşarak, kupayı milletimize armağan etmek istiyorum."

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 9. ayak yarışı 18 Eylül'de Almanya'da koşulacak.