Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kariyerindeki dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanmak için mücadele eden Sofuoğlu, Hollanda'da yapılacak üçüncü ayak yarışlarıyla yeniden toparlanmak istiyor. İspanya Motorland Aragon Pisti'ndeki yarışta puan alamayan, genel klasmanda 4'üncülüğe gerileyen Sofuoğlu, 28 Nisan'da Hollanda'da yapılacak üçüncü ayak yarışlarıyla tırmanışa geçmeyi hedefliyor.

Klasman birincisiyle arasında 13 puan fark bulunan Sofuoğlu, Hollanda'da damalı bayrağı ilk sırada geçip, şampiyonluk iddiasını sürdürmeyi istiyor.

Sofuoğlu yaptığı açıklamada, İspanya'daki yarışta çok fazla puan kaybettiğini söyledi.
Hollanda yarışı için antrenman yaptığını ifade eden Sofuoğlu, "Liderlikten dördüncü sıraya kadar düştüm. Bunun yanı sıra büyük bir moral bozukluğu da oldu. Yaşadığım sorun sıradan bir şey değil çünkü frenlerim çalışmadı" diye konuştu.

"Hollanda yarışını kesinlikle kazanmam gerekiyor"
Sofuoğlu, İspanya yarışında frenlerinin tutmadığını, son derece tehlikeli bir sorun yaşadığını dile getirdi.
Bu nedenle mekanikçilerinin değiştirileceğini kaydeden Sofuoğlu, "Yenilerinin daha iyi olacağını umut ediyorum. Onlarla da bu yarışta tanışacağım" şeklinde konuştu.

"Motosiklet olarak sorunum yok şu anda" diyen Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
"İnşallah bir aksilik daha yaşamazsam yeniden iddialı konuma geleceğim. Liderliği Hollanda yarışında geri alabileceğimi düşünmüyorum çünkü puan farkı çok oldu. İspanya'da kaybettiğim liderliği geri alabilmek dört yarışı bulacaktır. Uzun bir sezon var önümde. Allah nasip ederse yeniden şampiyon olacağım. Hollanda yarışını kesinlikle kazanmam gerekiyor.

Hollanda'da hava şartları iyi olur ve aksilik yaşamazsam hedefime ulaşacağım inşallah. Yarışı da kazanacağıma inanıyorum. Bu yarışı kazansam da liderliğe ulaşamam zaten. Çok puan farkı var ama üst sıralara tırmanırım. Hollanda yarışında yeniden toparlanacağımı düşünüyorum. İspanya'da kaybettiğim 30 puanı bu şekilde toparlayacağım."