Sabah Gazetesi'nde 10 Nisan'da çıkan yorumunda, "F.Bahçe şampiyon olamayacak, Rize küme düşecek, Kasımpaşa da süper lig'e çıkamacayak" diye yazan ünlü yorumcunun bütün teorileri yanlış çıktı. 

Tarih 10 Nisan 2007.. Sabah Gazetesi'nde salı günleri çıkan Serbest Kürsü köşesinde yorumlarda bulunan Ahmet Çakar, Türkiye'yi sarsan iddiaları ortaya atıyor:
"Birilerinin amacı Fenerbahçe, Rize ve Kasımpaşa'ya operasyon yaparak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı üzmek".

Çakar bu sözleriyle Fenerbahçe'nin şampiyon olamayacağını, Rize'nin küme düşeceğini, Kasımpaşa'nın da Süper Lig'e çıkamayacağını işaret ediyor. Hatta ünlü yorumcunun bu iddiaları, Sabah Gazetesi'nin 39. sayfasında "Amaç Erdoğan'ı üzmek" başlığıyla manşet oluyor..

Bugün tarih 1 Haziran 2007 ve işte gelinen nokta:
Fenerbahçe, yaklaşık 3 hafta önce Süper Lig'deki şampiyonluğunu ilan etti. Geçtiğimiz hafta da Sakaryaspor'la berabere kalan Çaykur Rizespor ligde kalmayı başardı. Son olarak Kasımpaşa, çarşamba günü nefesleri kesen bir maçta, hem de aleyhine hakem hatalarının olduğu bir ortamda Altay'ı penaltılarla yenerek Süper Lig'e 43 yıl sonra merhaba dedi.

Sonuç olarak; yıllardır yaptığı haberler ve açıklamalarıyla Türk futbolunda gündem yaratan usta yorumcu Ahmet Çakar, tahminlerinde 'sıfır çekti'. Şimdi tüm Türkiye, Ahmet Çakar'ın bu konu hakkındaki açıklamalarını merakla bekliyor.
 

BAKMADAN GEÇME