Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Avustralya'nın Melbourne kentinde oynanan tek erkekler yarı final mücadelesinde, geçen yıl da dahil turnuvada 4 kez final oynayan Büyük Britanyalı Murray ile en iyi performansını bu sene sergileyen Kanadalı Raonic karşılaştı.

Maçın başında rakibinin servisini kıran Raonic, puan kazandıran vuruşlarda (winner) rakibine kurduğu 14-4'lük üstünlükle ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırarak, 1-0 öne geçti.

Raonic'in 20 kez basit hata yaptığı ikinci sette, son oyunda servis de kırarak 7-5 galip gelen Murray, durumu 1-1'e getirdi.

Başa baş giden üçüncü setin galibini tie-break belirledi. İlk servisinden puan çıkarma oranını yükselten Raonic, tie-break'i 7-4 kazanarak setlerde 2-1'lik üstünlüğü yakaladı.

Basit hatalarını az tutmayı başardığı 4. setin 7. oyununda servis kıran Murray, 6-4 galip gelerek 2-2'lik eşitliği yakaladı.

Rakibine karşı büyük üstünlük kurduğu son seti 6-2 ile hanesine yazdıran Büyük Britanyalı Murray, 4 saat 3 dakika süren maçı da 3-2 kazanarak Avustralya Açık'ta kariyerinde 5. kez finale yükseldi.

Dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic ile Murray arasındaki tek erkekler finali, 31 Ocak Pazar günü oynanacak.