Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan organizasyonda Beyaz Grup'taki son maçta, oynadıkları 2'şer karşılaşmadan 1'er galibiyet alan Radwanska ile Errani karşı karşıya geldi.

Kazananın yarı finale yükseleceği karşılaşma oldukça çekişmeli geçti. Oyuncuların karşılıklı 1'er oyun aldığı ilk setin 3. oyununda rakibine göre daha iyi oynayan Errani, Radwanska'nın servisini kırarak avantaj elde etti ve 2-1 öne geçti. Ancak maçtan kopmayan Polonyalı raket, 6. oyunda servis kırarak durumu eşitledi: 3-3. Set boyunca sık sık fileye gelerek agresif bir görüntü çizen Radwanska'ya karşın, geri çizgiye sert ve isabetli toplar atan Errani bu taktiğinde de başarılı oldu.

Karşılıklı kırılan servisler ve alınan oyunlarla durum 6-6'ya geldi ve set ''Tie-break''e gitti. ''Tie-break''i 8-6 kazanan Errani, 1 saat 13 dakika süren ilk seti de 7-6 önde bitirdi.

Üst düzey mücadeleye sahne olan ikinci sette karşılıklı alınan oyunlarla durum 4-4 oldu. Uzun süren ve oldukça çekişmeli geçen 9. oyunu alan Errani 5-4 öne geçti. Bu oyundan sonra üstün bir mücadele sergileyen Radwanska, ilk önce kendi servis oyununu aldı, sonra da Errani'nin servisini kırarak, 6-5 öne geçti.

Setin son oyununda ise servis kullanma avantajını elinde bulunduran Radwanska, rakibine puan şansı tanımadan seti 7-5 kazandı ve durumu 1-1'e getirdi.

SON SET NEFESLERİ KESTİ

Maçın son seti de ilk iki set gibi çetin bir mücadeleye sahne oldu. Son sete servis kırarak başlayan Radwanska, sonrasında kendi servis oyununu kazandı ve 2-0 öne geçti.

İyi oyununu sürdüren Polonyalı sporcu, 3. oyunda da servis kırarak maçı kazanma adına ciddi bir avantaj yakaladı. Ardından oyundaki üstünlüğünü sürdüren Radwanska, 7. oyunda da servis kırınca, skoru 5-2 yaptı. Daha sonra bir servis kıran ve kendi servis oyununu kazanan Sara Errani, durumu 5-4'e getirdi. Ancak son oyunda servisi kullanmanın avantajını iyi değerlendiren Radwanska seti 6-4, maçı da 2-1 kazandı ve yarı finale çıkma başarısı gösterdi.

Grupta Maria Sharapova ile oynadığı maç 3 saat 12 dakika süren Radwanska, Errani karşısında ise turnuvanın en uzun maçına imza attı. Müsabaka 3 saat 30 dakika sürdü. Radwanska, maç boyunca 6 defa ''Ace'' yaparken, rakibi Errani'ye hiç ''Ace'' fırsatı tanımadı.

Agnieszka Radwanska, yarı finalde ABD'li oyuncu Serena Williams ile karşılaşacak.