Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada günün ilk maçında çiftlerde Liezel Huber-Lisa Raymond (ABD) ikilisi ile Andrea Hlavackova-Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti) takımı karşı karşıya geldi.

Setin ilk oyununda servis kıran Hlavackova-Hradecka ikilisine karşılık, dördüncü oyunda servis kıran Huber-Lisa takımı, durumu 2-2'ye getirdi.

Karışılıklı oyunlarla devam eden ilk setin 7. oyununda bir kez daha servis kıran Çek çifti, 4-3 öne geçti. 8. oyunda da servis kıran ABD'li raketler, seti ''tie-break''e götürdü. ''Tie-break''de ise rakibine 8-6 üstünlük kuran Hlavackova-Hradecka ikilisi, seti de 7-6 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Çek takımı, kendi servis oyunlarının ardından 2. oyunda servis kırarak 2-0 öne geçti. İlk sete oranla daha uyumlu bir görüntü çizen Hlavackova ve Hradecka, ABD'li rakipleri karşısında, 6. oyunda da servis kırarak durumu 5-1'e getirdi. Son servis oyununu da alan Andrea Hlavackova-Lucie Hradecka ikilisi, seti 6-1, maçı da 2-0 kazandı ve finale yükseldi.