Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Karabıyık, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın olimpiyat elemelerini geçecek güçte olduğunu söyledi.

Yarın Bulgaristan maçıyla elemelerin startını vereceklerini ifade eden Karabıyık, ''Ardından Hırvatistan ve Almanya ile oynayacağız. 3 günün sonunda ilk 2 takım, çapraz eşleşmeyle final oynayacak. Hedefimiz ülkemiz için önemli bir hayal olan olimpiyatlara gidebilmek. Türk voleybol severlerin ve tabii ki Ankaralı voleybol severlerin desteğiyle takımımızın bunu başaracağına inanıyorum. Katılan 8 takımdan 1'i gidecek. Zor ama imkansız değil. Burada karşılaşacağımız takımların hepsiyle daha önce de maç yaptık ve yendik. Burada da yenebiliriz. Bunların içinde hiç yenemediğimiz takım yok. Hepsini yendiğimiz takdirde hedefimize ulaşmış olacağız'' diye konuştu.

''Olimpiyatlar dışında katılamadığımız organizasyon yok''

Başkan Karabıyık, takımlar bazında Türk sporu olarak katılamadıkları tek organizasyonun olimpiyatlar olduğunu hatırlatarak, ''Türkiye liglerinde son yıllarda güçlü, seyir zevki yüksek maçlar oynanıyor. Doğal olarak bu durum milli takımlarımıza da yansıyor. Elde edilen sonuçlar ve oynanan voleybolun seviyesi itibarıyla milli takımlarımız da başarılı oluyor. Türk milli takımlarının olimpiyatlar dışında katılamadığı bir organizasyon yok. Sporda da nihai hedef olimpiyatlar olduğundan, bunu başarmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Karabıyık ayrıca, liglerde bu sezona mahsus olarak uygulanan ve bazı takımların tepkisine neden olan sıkıştırılmış play-off takvimine de değinerek şunları söyledi:

''Bu yıl olimpiyat elemeleri ve 2011 Kasım ile Aralık aylarında yapılan Dünya Kupası nedeniyle sıkıştırılmış program uyguladık. Bu yıla mahsus olmak üzere bunu yaptık. Ligleri kısa sürede tamamlayabilmek için play-off sisteminde bir değişiklik yaptık ve turnuva şeklinde organize ettik. Bayanlarda Eczacıbaşı Vitra, erkeklerde ise Fenerbahçe Grundig şampiyon oldu. Her iki takımı da tebrik ediyorum. Güzel maçlar sonunda şampiyonluğu göğüslediler.''