Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Survivor Reşat kimdir, nereli ve kaç yaşında? Şeklindeki sorular izleyici tarafından merak konusu oldu. "Irmağa gidiyrum" sözü ile bir dönem internette fenomen olan Reşat Hacıahmetoğlu, Survivor'ın dün akşamki bölümünde şaşkına çeviren bir haber aldı. Acun Ilıcalı, yarışma sırasında sakatlanan Reşat'ın adaya veda edebileceğini, sağlık durumunu kontrol edeceklerini dile getirdi. Genç yarışmacı ise gözyaşlarına hakim olamadı.

SURVİVOR REŞAT KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

1990 yılında Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelen Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, öğrenimini üniversite yıllarına kadar doğduğu ilçe olan Of'ta sürdürdü. 2014 yılında Ordu Üniversitesi'nden mezun olan Hacıahmetoğlu, lise yıllarında karate ve vücut geliştirme sporlarına başladı. Lise bitene kadar karate ile ilgilenen Hacıahmetoğlu, sonrasında vücut geliştirme ile ilgilenmeye devam etti.

2016 yılında sosyal medya macerası başlayan Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, doğaya ve spora olan sevgisini, Karadeniz aile yapısını ve mizahı bir araya getirerek insanların ilgi odağı oldu. Uzun süre özel bir şirkette çalışan Hacıahmetoğlu, Trabzon'da yaşamını sürdürmektedir.