Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Taksiye 6'ncı ret
0:00 / 0:00
DHA

Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi´nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Can Akın Aksu´nun başkanlığında yapılan toplantıda, minibüs ve taksi dolmuşların, taksiye dönüştürülmesi maddesinin hukuki olup olmadığı tartışıldı.

DHA'nın haberine göre, daha önce 5 kez reddedilen ve alt komisyonlara gönderilen maddeyle ilgili İBB yetkilileri tarafından sunum yapıldı.

Karar oylanmadan önce başta İstanbul´un çeşitli semtlerinden gelen minibüsçü ve taksi dernek ile oda başkanları düşüncelerini açıkladıktan sonra komisyonda yapılan oylama sonucu 750 minibüs ve 250 taksi dolmuşun taksiye dönüştürülme maddesi alt komisyona gönderildi.

"TAKSİCİ ESNAFIMIZIN EMEĞİ GÖRÜLMÜYOR"

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Temsilcisi ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu söz alarak yaptığı konuşmada, "Hukuken hiçbir dayanağı olmayan bu uygulamanın daha önce Türkiye´de bir emsali de yok. Sürekli bu konunun gündeme gelmesinden dolayı ne yapılmaya çalışıldığını anlamış değilim. Kısaca bu dönüşüm teklifi kanuna ve haklara aykırıdır. Taksici esnafımızın emeği görülmemektedir" dedi. Aksu, bunun hukuken de yanlış olduğunu söyledi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.