Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

24 Haziran seçimleri nedeniyle Türk vatandaşları seyahatlerinde değişiklik yapıp oy kullandıktan sonra dünden itibaren yurt içi ve yurt dışına uçuş yapması havalimanlarında yoğunluğa yol açtı. Özellikle İstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali’nde oy kullandıktan sonra uçan seçmenlerden geçilmedi. Buna yaz sezonu nedeniyle havayolu şirketlerinin artan uçuşlarında eklenmesiyle yolcu sayısı daha da arttı.

AHL’DEN PAZARTESİ 152 BİN KİŞİ SEYAHAT ETTİ

Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan pazartesi günü 152 bin kişi seyahat etti. Dış hat seferlerinde 51 bin kişi, iç hatlarda ise 49 bin kişi giriş yaptı. İç hatlarda ise 26 bin geliş ve 26 bin de gidiş yaşandı.Seçimlerin olduğu gün pazar ise yolcu rakamı 148 binde kaldı.

THY SEFER SAYISINDA 1500 BANDINI AŞTI

Türk Hava Yolları da dün sefer sayısında 1500 bandını aşarak bu yılki rekoru kırdı. Konuyla ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi,”Günlük sefer sayımızda 1500 bandını aştık! Dün (Pazartesi) yaptığımız 1500 seferi yüzde 82,7 zamanında kalkış oranı ile icra ettik.Yolcularımızı THY kalitesi ve konforu ile zamanında yerlerine ulaştırmaktan mutluyuz” açıklamasında bulundu