Doğalgaz borusu patladı: 1'i bebek 4 yaralı
İstanbul Fatih'te kazı çalışması yapan ekip, doğalgaz borusuna çarpınca patlama meydana geldi. Patlamada biri bebek 4 kişi yaralandı. Mahalle sakinleri korku dolu anlar yaşadı.
BURASI TÜRKİYE 13 Mart 2018 Salı

Kazı çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı, ortalık savaş alanına döndü. Sokak sakinleri canlarını zor kurtardı. İstanbul Fatih'te Derviş Ali Mahallesi Dilmaç Sokak'ta İSKİ ekipleri arıza nedeniyle kazı çalışması yapıyordu. Ne olduysa o sırada oldu. Ekipler doğalgaz borusuna çarpınca patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yangın çıktı. Kazı yapan firmanın aracı da alev aldı. Sokak dar olduğu için alevler binalara sıçradı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına yakın apartmanlarda oturanlar can havliyle çocuklarıyla kendilerini sokağa attı.

İGDAŞ ekipleri gazı kestikten sonra itfaiye yangına müdahale edip söndürdü. Patlamada 1'i bebek 3 kişi yaralandı. Yaralananlardan biri kazı yapan firmanın çalışanıydı. Durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazı çalışması yapan firmanın aracı da yangında kullanılamaz hale geldi. Çevredeki binalarda da hasar oluştu. Polis, patlamaya neden olan olayla ilgili soruşturma başlattı.