Balıkçıların oltasına çocuk cesedi takıldı
İstanbul Sazlıbosna Barajı'nda avlanmaya giden balıkçıların oltasına takılan büyük bez parçasının içinden küçük bir kız çocuğununun cansız bedeni çıktı.
BURASI TÜRKİYE 16 Nisan 2018 Pazartesi

Balık avlamak için Sazlıbosna Barajı'na gitmişlerdi. Oltaya takılan bezi kıyıya çektiklerinde acı gerçeklşe karşılaştılar. Çünkü büyük bez parçasının içinden çıkan bir çocuk cesediydi.

İstanbul Arnavutköy'deki Sazlıbosna Barajı balık tutmak için göle gelenleri sık sık ağırlıyor. Geçen pazar günü de öyle oldu. Balıkçılar göle olta attı. Bir süre sonra o balıkçılardan birinin oltasına ağır bir şey takıldı. Balıkçı oltayı çekince kancaya takılanın büyükçe bir bez parçası olduğunu fark etti. Bez açıldığında da içinden 5 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir kız çocuğunun cansız bedeni çıktı. Balıkçılar hemen polise haber verdi. Baraj gölüne gelen polisler, küçüük kızın cesedini sudan çıkardı. Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmadı. Çocuğun cesedi otopsi için Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Cesedin bez sarılmış olması, kız çocuğunu birinin göle attığını gösteriyor. Küçük kızın kimliği ve nasıl öldüğü otopside ortaya çıkacak.