Vatan Şaşmaz'ın görüntülerini sızdıran eski polise dava
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in görüntülerinin sızdırılmasına yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, olay yerinin görüntülerini çekip başkalarıyla paylaşan ve ihraç edilen polis memuru F.K. hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis talep etti.
BURASI TÜRKİYE 12 Mayıs 2018 Cumartesi

Oyuncu Vatan Şaşmaz 28 Ağustos 2017'de Beşiktaş'ta bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülmüştü. Şaşmaz'ı öldürdükten sonra Aker aynı silahla intihar etmişti.

İddiaya göre olay şöyle meydana geldi:

Olayın yaşandığı odaya giren polisler ikilinin kanlar içerisindeki cansız bedenleriyle karşılaştı. Odaya giren polis memurlarından F.K., Şaşmaz ve Aker'in kanlar içerisindeki ceset görüntülerini video kaydına aldı. Bu görüntüyü daha sonra 8 emniyet görevlisinden oluşan bir Whatsapp grubuna ve eşi S.K.'ya gönderdi.

EŞİ DE GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Polis memurunun eşi S.K. da bu görüntüyü aile üyelerinin bulunduğu Whatsapp grubunda paylaştı. S.K.'nın erkek kardeşi Y.Y. de görüntüyü kız arkadaşı D.Ç.'ye gönderdi. D.Ç. ise görüntüyü bazı basın kuruluşlarına para karşılığında satmaya çalıştı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Hakkındaki idari soruşturma kapsamında polis memuru F.K., meslekten ihraç edildi. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcılığı, polis memuru F.K. hakkında "Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek", "Ses veya görüntülerin kayda alınması" ve "Görevi kötüye kullanmak" suçlarından hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis talep etti. Savcılık, polis memurunun eşi S.K., kayınbiraderi Y.Y. ve D.Ç.'nin de "Soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapislerini istedi. (HABER MERKEZİ)