Kendisini veteriner olarak tanıttı! Yaklaşık 7 bin TL'lik köpeği çaldı
Adana'da bir kişi, kendisini veteriner hekim olarak tanıtarak evine gelen şüphelinin köpeğini gasp ederek kaçtığı iddiasıyla polise başvurdu.
BURASI TÜRKİYE 18 Mayıs 2018 Cuma

İddiaya göre, henüz kimliği belirlenemeyen şüpheli, merkez Çukurova ilçesi 100. Yıl Mahallesi'de yaşayan Fahri Naci Özgür'ün (63) evine, oğlunun arkadaşı olduğunu söyleyerek girdi. Başında kask bulunan zanlı, evdeki "Helkül" adlı bin 500 dolar (6 bin 678 TL) değerindeki Fransız Bulldog cinsi köpeği zorla alarak kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekibi, kendisini bekleyen arkadaşının motosikletiyle bölgeden uzaklaştığı belirlenen zanlıyı arama çalışması başlattı. Özgür ve eşi Nilgür Özgür, şüpheliden şikayetçi oldu. Fahri Naci Özgür, gazetecilere yaptığı açıklamada, şüphelinin kendisini veteriner hekim ve oğlunun arkadaşı olarak tanıttığını belirterek "Şüpheli beni itekleyerek köpeği kucaklayıp kaçtı. Yakında bekleyen motosiklete binerek uzaklaştı. Bu sırada Herkül onu elinden ısırdı." dedi.

Nilgün Özgür de yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. Şüphelinin apartmana girmesi ve bir süre sonra hızla çıkması binanın güvenlik kameralarına yansıdı. (AA)