Ters yönden gelip yayaya çarptı... Savcılıkça serbest bırakıldı
İstanbul'da ters yöne giren bir otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya çarptı. Yayanın ölümden döndüğü kaza kameralara yansıdı. Gözaltına alınan sürücü savcılıkça serbest bırakıldı.
BURASI TÜRKİYE 08 Haziran 2018 Cuma

Olay, 4 Haziran günü İstanbul Fatih'teki Kızılelma Caddesi'nde saat 15.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, trafikten kaçmak için ters yönde ilerleyen otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan İbrahim Yenilmez'e feci şekilde çarptı. Çarpmanın ardından yola savrulan şahıs, ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Kazanın ardından olay yerinden kaçan otomobil sürücüsü, polis ekiplerinin çalışmasıyla kısa sürede gözaltına alındı. Gözaltına alınan sürücünün, sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

FECİ KAZA KAMERADA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Fatih Fındıkzade'de bir otomobilin trafikten kaçmak için ters yönden ilerlediği görülüyor. Ters yönde ilerleyen otomobilin karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kişiye çarptığı anlar yer alıyor. Görüntülerde, sürücünün kazanın ardından durmadan ilerlemesi dikkat çekiyor.

'BİR ANDA KENDİMİ ARACIN ALTINDA BULDUM'

Tedavinin ardından hâlâ yürümekte zorluk çeken Yenilmez, "Olay günü 15.30 sıralarında marketten işyerime doğru geçiyordum. Yolun karşısına geçtim. Sağ şerit tamamen tıkalıydı. Ters yönden bir araç hızla geliyormuş. Aracı görmedim. Normal trafiğin seyir yönüne baktım. Herhangi bir trafik yoğunluğu yoktu. Tam karşıya geçerken bir anda kendimi aracın altında buldum. 3-4 takla atmışım. Kafam lastikle refüj arasına sıkıştı. Ayaklarım şu anda tutmuyor" dedi.

 

'KAZADAN SONRA KAÇIP GİTTİLER'

Ayaklarında büyük şişkinlikler ve morluklar olduğunu dile getiren Yenilmez, "Yürüyemiyorum. İşyerimde herhangi bir işlem yapamıyorum. Bana çarptıktan sonra ters yönden hiç durmadan devam ettiler. Hemen ambulans çağırdılar. Ayağa kalktım. Yürüyemez haldeydim. Yere düştüm. Bilincimi yitirmiştim. Şu anda yürüyemez vaziyetteyim. Ayaklarımın her iki tarafında da büyük şişkinlikler ve morluklar var. Herhangi bir iş yapamıyorum. Evime çıkamıyorum. İşyerinde kalıyorum. Adamlar kaza yaptıktan sonra kaçıp gittiler. Arkadaşlar aracın plakasını almışlar. Tahminen arabada 5-6 kişi vardı" dedi.

'CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUM'

İbrahim Yenilmez, kaçan aracın şoföründen şikayetçi olacağını ifade ederek "Dava açacağım. Şu anda ben burada yatar vaziyetteyim. Ne kimseye ulaşabiliyoruz, ne de olayda tutuklu olan biri var. Adamlar resmen bırakıp gittiler. Yaptıkları yanına kâr kaldı. Ben bu vaziyette iş yapamaz haldeyken ne olacağımı bilmiyorum. Ölebilirdim. Allah korudu. Yapılanların yanına kâr kalmaması lazım. Gerekenin yapılmasını bekliyorum. Adli vakaysa araştırılmasını ve bu arkadaşların cezalandırılmasını istiyorum diyorum" dedi. (İHA)