Sahte polis, gerçeğini dolandırdı! 200 bin liralık vurgun yaptılar...
Sahte polis, gerçek polisleri dolandırdı. Sahte polis ve asker kimliğiyle internet üzerinden 'satılık silah' ilanı veren çete, 15 polis ve askerden yaklaşık 200 bin liralık vurgun yaptı. Çete üyeleri operasyonla gözaltına alındı.
BURASI TÜRKİYE 11 Haziran 2018 Pazartesi

Sahte kimliklerle polis ve askerleri dolandırdılar; 15 polis ve askerden yaklaşık 200 bin lira aldılar.

42 ayrı suçtan aranan Emre K.'nin liderliğini yaptığı dolandırıcılık şebekesi, polislerin silah değişimi yapmak ve satmak için kullandığı internet sitesine üye oldu. Ele geçirdikleri gerçek polis ve asker kimlik kartlarını kullanarak siteye satılık silah ilanı verdiler. İlanları gören İstanbul'da görevli 15'ün üzerinde polis ve asker, silahları almak için iletişime geçti. Banka hesaplarına dolandırıcıların istediği parayı gönderdiler. Ancak bekledikleri silahlar gelmedi.

Polis ve askerlerin dolandırılması üzerine emniyet harekete geçti. Dolandırıcıların kimlikleri tespit edildi. 200 bin liralık vurgun yapan çeteye yönelik İstanbul Esenyurt'ta lüks bir rezidansa baskın yapıldı. Baskında çete lideri Emre K. ile birlikte N.A.,F.K. ve B.K. gözaltına alındı. Yapılan aramalarda sahte asker ve polis kimlik kartları, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları ele geçirildi.