Ev sahibini dolandırmak isteyen polise suçüstü!
İstanbul'da bir polis memuru, ev sahibini FETÖ bahanesiyle dolandırmak istedi. Ev sahibinden 300 bin lira isteyen polis memuru, suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan polis tutuklandı.
BURASI TÜRKİYE 07 Temmuz 2018 Cumartesi

28 yaşındaki C.H. İstanbul'da siber suçlar polisi olarak çalışıyordu. Ev sahibine "Hakkında FETÖ soruşturması var" dedi. Dosyayı kapatmak için 300 bin TL istedi. Ev sahibi N.B. parayı bulmak için arkadaşından yardım istedi. Başka bir polise dosyayı sorgulatan ev sahibi, hakkında açılmış bir dosya olmadığını öğrendi. Dolandırılmak üzere olduğunu öğrenen ev sahibi polise gidip şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ev sahibinden, kiracı polis memurunu araması ve parayı vereceğini söylemesi istendi. 50 bin lira vereceğini söyleyen ev sahibi, kiracı polis ile bir kafede buluştu. Bu sırada kafede bekleyen Gasp Büro Amirliği'ne bağlı polisler, parayı alan polis memurunu gözaltına aldı.

Polisin emniyetteki ifadesi şaşkınlık yarattı. "Ev sahibimin de FETÖ örgütünden olduğunu düşünüyordum. Bu nedenle onu denemek için bu teklifi yaptım. Parayı aldıktan sonra müdürüme gitmek isterken, polisler beni yakaladı" dedi. Gözaltına alınan polis memuru tutuklandı.