Parası yetmedi hayatta kaldı! Tren kazasından son anda kurtuldu
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında dayısını kaybeden gencin, trene binmekten son anda vazgeçtiği ortaya çıktı. 
BURASI TÜRKİYE 09 Temmuz 2018 Pazartesi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesi ile Halkalı arasında 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan tren Balabanlı-Çorlu arasında aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile raydan çıkıp devrildi. 6 vagonun devrildiği feci kazada 24 kişi öldü ve 318 kişi de yaralandı.

BİLET PARASINI TOPARLAYAMADIĞI İÇİN TRENE BİNEMEDİ

Uzunköprü’nün Mescit Mahallesi’nde yaşayan ancak Çerkezköy’de fabrikadaki işine gitmek için trende bulunan ve yaşanan kaza sonrası hayatını kaybeden Ergün Kerpiç'in (40) yeğeni İslam Darı, dayısı ile birlikte aynı trenle İstanbul’a gitmek istediğini fakat parasının yetersiz olduğu için vazgeçip trene binmediğini söyledi.

Uzunköprü Mescit Mahallesi’nde yaşayan lise öğrencisi olan İslam Darı (18), “Mahallemizde komşumuz olan Ayşe Başaran da dayımla aynı trendeydi o da vefat etti. Dayım Ergün Kerpiç, Cuma günü arkadaşının cenazesine gelmişti. Arkadaşını defnetti. Cuma ve Cumartesi birlikteydik. Pazar günü 'Trenle döneceğim. Otobüsle dönmeyeceğim dedi. Dedik ona otobüsle git falan hatta oğlu Görkem Kerpiç de gidecekti onunla ama hastalandı. Oğlunu vazgeçirdiler gitmedi. Benim de onunla gitme niyetim vardı. Çerkezköy’den İstanbul’a devam edecektim ben. Ben de vazgeçtim. Gitmedik. Maddi sıkıntılardan dolayı hem de param yetmedi onun için gidemedim. O tek gitti” dedi.

HEM ŞANSLI HEM DE HÜZÜNLÜ HİSSEDİYORUM

Trende olmadığı için farklı duygular hissettiğini söyleyen İslam Darı, “Ben binmedim, kendimi biraz şanslı biraz da hüzünlü hissediyorum. Ne bileyim, içimden bir ses ‘keşke gitseydin diyor, yalnız bırakmasaydın dayını’ diyor. Keşke onu salmasaydık biz. Ne diyelim, Allah böyle yazmış” ifadelerini kullandı. (İHA)