Helikopter adeta su üstüne indi! Dicle Nehri'nde mahsur kalan 12 kişi böyle kurtarıldı
Diyarbakır'da serinlemek için girdikleri Dicle Nehri'nde su debisinin yükselmesi ile mahsur kalan 12 kişi jandarmanın nefes kesen operasyonu ile kurtarıldı.
BURASI TÜRKİYE 11 Temmuz 2018 Çarşamba

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde sıcaklardan bunalan ve çoğu çocuklardan oluşan 12 kişi serinlemek için Dicle Nehri'ne girdi. Ancak, baraj kapaklarının açılması nedeniyle suyun debisinin yükselmesi sonucu 12 kişi, nehrin ortasında bulunan adacıkta mahsur kaldı. Çevredeki vatandaşların kurtarma çalışmaları sonuç vermeyince, jandarmaya haber verildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, nehirde mahsur kalan 12 kişiyi kurtarmak için operasyon başlattı. Diyarbakır'dan havalanan askeri helikopter, Eğil ilçesine hareket ederek, bölgeye geldi. Nehirde mahsur kalanların bulunduğu bölgeye sevk edilen helikopter, adeta su üstünde durdu. Ekipler, mahsur kalan vatandaşları helikoptere aldı.

'JANDARMA VARSA GÜVEN VAR'

Yapılan başarılı bu operasyonu, Jandarma Genel Komutanlığ sosyal medya hesasından 'Jandarma varsa güven var' başlığıyla şu şekilde duyurdu:

"Bugün, Diyarbakır Eğil'de, Dicle Nehri'nin debisinin yükselmesi sebebiyle mahsur kalan çoğu çocuk 12 vatandaşımız İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Hava Grup Komutanhlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucu kısa sürede sağ olarak kurtarıldı." (DHA)