"Seksomnia" hastası aklandı
İskoçya'da partnerine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan adam, seksomnia hastası olduğu kanıtlandığı için beraat etti.
DÜNYA HALİ 30 Ekim 2017 Pazartesi

Glasgow'da Eylül 2011 ve Ekim 2012 yıllarında partnerine tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan adam, seksomnia (uykuda seks) hastası olduğu kanıtlandığı için beraat etti.

35 yaşındaki Lawrence Barilli'nin kız arkadaşı, Barilli'yi tecavüz ve cinsel saldırı suçlarından mahkemeye vermişti. İsmi açıklanmayan kadın, tecavüz ve cinsel saldırı olaylarının "yüzlerce" kez yaşandığını iddia etti. Olay ilk yaşandığında ertesi gün Barilli'yle yüzleştiğini söyleyen kadın, Barilli'nin böyle bir şey hatırlamadığını söyledi.

Lawrence Barilli, seksomnia tanısının pratisyen hekimi tarafından onaylandığı ve yaşanan olayların "farkında olmadığını" söyledi.

Savcılığın sorgulaması üzerine mahkemede seksomnia hastası olduğunu söyleyen ve tecavüz veya cinsel saldırıya dair herhangi bir anısı olmadığını belirten Lawrence Barilli suçsuz bulundu.

SEKSOMNİA NEDİR?

Uykuda seks, kişinin uyku esnasında cinsel ilişkiye girmesidir. Uyku esnasında kişinin cinsel ilişki isteği, masturbasyon ve partneri ile bilinçsizce ilişkiye girme isteği olarak tanımlanabilir. Sexomnia tıpkı uyurgezerlik ve uykuda konuşma bozukluklarına benzer bir rahatsızlıktır.  (Daily Mail)