FIFA'dan Yunanistan'a kritik uyarı
Yunanistan futbolunda yaşanan şiddete FIFA el attı. Dünya futbolunun patronu olan FIFA, Yunanistan'ı her türlü şiddetin önlenmesi yönünde uyardı.
DÜNYA HALİ 13 Mart 2018 Salı

Yunanistan futbolu son dönemde saha içi ve saha dışında yaşanan şiddetle gündemde.. PAOK - AEK Atina maçının yarıda kalmasının yankıları sürüyor. Aleksis Çipras başbakanlığındaki hükümet, geçici bir süre ligleri askıya alırken; FIFA da duruma el attı. Olayları yakından takip eden dünya futbolunun patronu, Yunanistan Futbol Federasyonu'nu her türlü şiddetin ortadan kaldırılması yönünde uyardı. FIFA, aksi takdirde Yunanistan'ın tüm uluslararası müsabakalardan men edilebileceğini belirtti.

Lider AEK Atina'nın deplasmanda PAOK ile oynadığı karşılaşma golsüz devam ederken, maçın son bölümünde olaylar çıkmıştı. Karşılaşmanın 90. dakikasında PAOK'un ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golü sonrasında taraftarlar sahaya girmişti. Silahla sahaya giren PAOK Başkanı Ivan Savvidis hakemleri tehdit etmişti. Yaşanan olaylar sonrasında PAOK - AEK Atina maçı tatil edilmişti. AEL Atina 24 hafta sonunda 54 puanla liderlik koltuğunda oturuyor. PAOK'un ise 52 puanı bulunuyor.