Londra'da aşırı sağcılar sokağa çıktı! İslam karşıtı pankartlar açıldı
Londra'da aşırı sağcılar sokağa çıktı. Başbakanlık ofisinin bulunduğu caddede protesto gösterisi düzenledi. Gösteriye Hollandalı aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders da katıldı. İslam karşıtı pankartların da yer aldığı protestolarda arbede çıktı.
DÜNYA HALİ 10 Haziran 2018 Pazar

Görüntüler, İngiltere'nin başkenti Londra'dan... Binlerce kişi, başbakanlık ofisinin bulunduğu Downing Street önünde toplandı. 13 ay hapse mahkum edilen aşırı sağcı bir aktivistin serbest bırakılmasını istedi. Protestocuların taşıdıkları İslam karşıtı pankartlar ve dövizler dikkat çekti.

İngiliz aktivist Tommy Robinson, yayın yasağı bulunan bir davada, sanıkların kimliklerini ifşa ettiği için tutuklanmıştı. Kendisine destek için düzenlenen protestolara, Hollanda'nın aşırı sağ Özgürlükler Partisi lideri Geert Wilders de katıldı. Wilders, İngiltere Başbakanı Theresa May'e, tutuklu aktivistin serbest bırakılması için çağrı yaptı. Robinson'ı "İngiltere'nin en büyük özgürlük savaşçısı" olarak niteledi.

Mahkemeyi etkilemekten 13 ay hapis cezası alan Robinson, bir dönem aşırı sağcı İngiliz Savunma Birliği'nin başkanlığını yaptı. Robinson, İslam ve göçmen karşıtı Pegida'nın İngiltere şubesinin kurucuları arasında da yer alıyor.