Tayland'daki mucize kurtuluş film oluyor!
Mağarada günlerce mahsur kalan Taylandlı çocukların hikayesi beyazperdeye uyarlanacak. Film için iki şirket büyük rekabet içinde... Ama Taylandlılar filmi Amerikalıların yapmasını istemiyor.
DÜNYA HALİ 13 Temmuz 2018 Cuma

Çocukların mahsur kaldığı mağara müze, hikayeleri ise film olacak. Tayland'daki mucizenin başkahramanı olan 12 çocuk, tüm dünyanın gündeminde... İlgi öylesine büyük ki, Hollywood, çocukların hikayesini filme çekmek istiyor. Şimdiden iki şirket bu iş için sıraya girdi. İlki yaptığı dini filmlerle tanınan Pure Flix, diğeri ise Los Angeles merkezli Ivanhoe Pictures...

Pure Flix daha çocuklar çıkarılmadan, film için kolları sıvadığını, kurtarma görevlileriyle söyleşiler yaptığını açıkladı. Ivanhoe Pictures ise Tayland hükümetinin film için kendilerini seçtiğini duyurdu. Taylandlılarsa endişeli... Filmin Amerikalıların elinden çıkması halinde, Taylandlılar'ın yaptıklarının görmezden gelineceğinden endişe ediliyor.

Sadece film endüstrisi değil; Tayland yönetimi de çocukların mahsur kaldığı mağarayı bir cazibe merkezine dönüştürmeye karar verdi. Müzeye dönüştürülecek mağarada, kurtarma operasyonunun nasıl yapıldığı gösterilecek.

12 futbolcu çocuk ve antrenörleri, 23 Haziran'da mağarada mahsur kalmış, yerleri günler sonra tespit edilebilmişti. 8 Temmuz'da başlayan kurtarma operasyonu 3 gün sürmüş, 13'ü de mağaradan çıkarılmıştı.