Şiddet cezasız kalmadı... O polisler açığa alındı
Karaman'da gittiği lokantada garsonu tokatlayarak işyeri sahibine silah çeken komiser yardımcısı ve özel harekat polisi açığa alındı.
GÜNDEM 13 Şubat 2018 Salı

Garsonu tokatladı, işyeri sahibine tabanca doğrultu. O şiddet cezasız kalmadı. Komiser yardımcısı ve polis memuru açığa alındı. Olay 30 Ocak'ta Karaman'da yaşanmıştı. Konya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser yardımcısı E.E. ve özel harekât polisi B.Ş., 2 arkadaşlarıyla birlikte Karaman'da kokoreç yemeye gitti. E.E. yanına çağırdığı garsonun, kendileriyle ilgilenmedikleri gerekçesiyle kulağını çekip tokat attı. Dükkân sahibi Fatih Taşkıran da elamanına neden tokat atıldığını sorunca o da şiddetin hedefi oldu.

Olayın ardından ifadeleri alınan komiser yardımcısı ve özel harekat polisi serbest bırakıldı. Karaman Valiliği de olayla ilgili idari soruşturma başlattı. Polisler açığa alınıp silahlarına el konuldu. Karaman Valiliği 'olay sırasında polislerden biri tarafından havaya 2 el ateş edildiğinin tespit edildiğini' belirtti. Cumhuriyet başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturma da sürüyor.