Afrin'den acı haber geldi: 1 şehit
Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan 23 yaşındaki Uzman Çavuş Orhan Sürmen şehit oldu. Acı haber Sürmen'in Kahramanmaraş'taki ailesine ulaştı.
GÜNDEM 13 Mart 2018 Salı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bir evde arama yapılırken el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı. Askerler sınıra sevk edilen ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.

KURTARILAMADI

Ağır yaralı olarak getirilen askerlerden Uzman Çavuş Orhan Sürmen (23) şehit oldu. Sürmen'in şehadet haberi Kahramanmaraş'taki ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin Kayseri 1. Komando Tugayında görevli olduğu, Afrin operasyonunda görevli unsurlar arasında yer aldığı bildirildi.

TSK AÇIKLADI

TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 13 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi. (HABER MERKEZİ)