Şişli Etfal taşınıyor
İstanbul'un en önemli hastanelerinden biri olan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınıyor. Hastanenin bir bölümü Sarıyer Çayırbaşı'na, bir kısmı Seyrantepe'ye gidecek. Şişli'deki hastane binaları ise yıkılıp yerine yenisi yapılacak.
GÜNDEM 11 Mayıs 2018 Cuma

Kökleri 119 yıl öncesine uzanan İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınma tarihi belli oldu. Hastane kademe kademe Sarıyer ve Seyrantepe'ye taşınacak.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sultan 2. Abdülhamid döneminde kuruldu. Yıllardır deprem riski nedeniyle taşınması gündemdeydi. Tarih kesinleşti. Sarıyer Çayırbaşı'nda yeni yapılan hastaneye taşınma işlemleri 11 Haziran'dan itibaren başlıyor. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı ile çocuk cerrahisi klinikleri Çayırbaşı Hastanesi'ne taşınacak. Hastanenin diğer bölümleri ise Seyrantepe'ye taşınacak. Kalan bölümlerin taşınma işlemlerinin ise kasımda başlaması planlanıyor.

HASTANENİN TAŞINMASIYLA GERİDE KALAN ALAN NE OLACAK?

İstanbul Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hastanenin kapanmayacağını söyledi. Eski bina olarak sadece bahçedeki saat kulesi kalacak, diğerleri yıkılıp yeniden yapılacak. Tüm binalar yenilendikten sonra da tıpkı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde olduğu gibi, Şişli Etfal yerine dönecek.