MHP'de Atilla Kaya muhalefeti
MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, MHP yönetiminin, partinin tarihsel çizgisine ve misyonuna uygun davranmadığını savundu. MHP'nin Erdoğan'ı destekleme kararını eleştiren Kaya'ya yanıt, partinin genel sekreteri İsmet Büyükataman'dan geldi.
GÜNDEM 14 Mayıs 2018 Pazartesi

Atilla Kaya, MHP yönetiminin partinin tarihsel misyonuna farklı bir yorum getirdiğini öne sürdü. "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına destek verilmesinin, MHP'nin siyasi ve ideolojik iddialarıyla uyumlu olmadığını" savundu. Kaya, "bu karara hem milliyetçiliğimi hem de idealizmimi muhafaza etmek adına muhalefet ediyorum" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı bir açıklamayla Kaya'ya yanıt verdi. Kaya'nın açıklamalarının esef verici olduğunu belirten Ataman, "CHP, İP, Perinçekgiller ve yandaşları ile aynı hizada yer alması kendi adına bir talihsizliktir" dedi.

Atilla Kaya'nın "15 Temmuz'dan ders çıkarmak yerine ülkücü hareketle ters düştüğünü" söyleyen Ataman, "MHP'nin Türk milletinin vicdanında edindiği yeri yok etmeye truva kalıntılarının gücü yetmez" ifadelerini kullandı.